Bezpieczeństwo Skoda na Poważnie

 

Jednym z głównych celów ŠKODY jest zaoferowanie wszystkim pasażerom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Wraz z poduszkami bezpieczeństwa i szeregiem nowoczesnych systemów, każda ŠKODA jest godna zaufania na drodze. Bezpieczny samochód świetnie nadaje się na auto rodzinne.

ŠKODA ma w swojej ofercie modele dla małych i większych rodzin zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów.

 

Pewność i komfort prowadzenia Skoda Ganinex Gazda Group !

 

 

​System ESP - elektroniczna stabilizacja toru jazdy

 

System ESP stabilizuje tor jazdy i pomaga każdemu kierowcy opanować samochód podczas poślizgu. ESP czuwa nad zachowaniem auta, a gdy wykryje uślizg przednich lub tylnych kół, natychmiast reaguje. Dla większej skuteczności współpracuje on m.in. z systemami ABS i ASR, co w razie poślizgu powoduje ograniczenie momentu obrotowego silnika i przyhamowanie odpowiednich kół. Dzięki ESP jazda po mokrej nawierzchni i pokonywanie zakrętów staje się łatwe i przyjemne.​

System ESP Skoda Ganinex Gazda Group

ESP stanowi doskonałą pomoc podczas wyjścia z poślizgu, lecz to wciąż na kierowcy spoczywa obowiązek bezpiecznej i rozsądnej jazy. Tylko w parze z jego maksymalną koncentracją ten system sprawdzi się w stu procentach.

Hamulec antykolizyjny - Multicollision Brake


Multicollision Brake jest częścią systemu ESP – stanowi dodatkowe zabezpieczenie, które automatycznie dohamowuje samochód po wykryciu kolizji, aby zapobiec kolejnym wypadkom.


System ABS

 

System ABS pomaga utrzymać samochód pod kontrolą w sytuacjach nadzwyczajnych, kiedy kierowca gwałtownie hamuje – jego bardzo szybkie działanie skutecznie zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania na śliskiej nawierzchni. Pozwala to zachować sterowność i np. bezpieczniej ominąć przeszkodę.​

Podczas hamowania ABS stale porównuje dane z czujników prędkości w każdym kole i, w przypadku zablokowania któregoś z nich, obniża ciśnienie w układzie hamulcowym, by koło dalej mogło się toczyć.

 

ABS - System Ganinex Skoda Gazda Group

 

Wtedy sygnał z czujnika prędkości koła zmienia się ponownie, a system błyskawicznie uznaje, że koło znów jest odblokowane. ABS jest w stanie dokonać aż 16 takich operacji na sekundę.


ABS składa się z:

 

  •     elektronicznej jednostki sterującej,
  •     czujników prędkości kół,
  •     hydrauliki.

 

Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego (EDS)


Na drodze o różnej nawierzchni z każdej strony, na przykład suchym asfalcie z jednej i śniegu z drugiej, kierowca doceni Elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego. System ten współpracuje z czujnikami ABS, co pozwala na wykrycie poślizgu jednego koła i zastosowanie określonej siły hamowania, aby dopasować jego prędkość do pozostałych kół. EDS kieruje również moment obrotowy na koło o lepszej przyczepności, ponieważ jest ono w stanie przenieść wtedy większą moc na nawierzchnię. ​

 

Pozostałe funkcje bezpieczeństwa:

 

  •     XDS+ - zaawansowana blokada mechanizmu różnicowego, która poprawia trakcję i pozwala na zachowanie większej dynamiki jazdy na łukach. W rezultacie, kierowca może pewnie i bezpiecznie pokonywać ostre zakręty.
  •     Wspomaganie nagłego hamowania – podczas gwałtownego hamowania układ hamulcowy zwiększa ciśnienie w hamulcach, co pozwala kierowcy szybciej zatrzymać auto w awaryjnych sytuacjach.
  •     MSR – podczas hamowania silnikiem pomaga kierowcy zachować przyczepność.
  •     ASR – pozwala płynnie ruszać i przyspieszać oraz nie dopuści do „buksowania” kół na śliskiej drodze.

 

Film jak prowadzić bezpiecznie samochód Skoda Ganinex Auto Lab

 

Chcesz się dowiedzieć więcej o systemach bezpieczeństwa? Nasi doradcy służą pomocą!